Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Jeni duke u lidhur nė AlbaChat.comAlbaChat.com Ėshtė krijuar nė fund tė vitit 1999

Qėllimi ynė kryesor ėshtė tė kemi njė rrjet SHQIP ku mund tė mblidhen tė gjithė Shqiptarėt nga tė gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarėt tanė tė cilet janė tė shpėrndarė nė tė gjithė botėn.

Pėr mė tepėr..?

“Gjuha Shqipe ėshtė i vetmi mjet i ndriēimit dhe i pėrparimit moral. Ajo ėshtė njė gjuhė e fuqishme dhe e bukur qė duhet tė jetė krenaria e folėsve tė saj dhe njė mjet i shenjtė pėr zhvillimin kulturor dhe intelektual tė kombit tė vjetėr shqiptar”

Mirė se vini
AlbaChat.com

Ju urojmė ēaste dhe argėtim tė kėndshėm.

Gjithashtu ju informojmė se nė rrjetin tonė nga "WEB" mund tė lidheni nė disa mėnyra tė ndryshme.


Lidhu nė AlbaChat nga njėra mėnyrė:

Rregullat e kėtij rrjeti

Tė gjithė vizitorėt tanė janė tė detyruar qė tė respektojnė rregulloren e kėtij rrjeti.

Rregullorja

Gjuha zyrtare nė kėtė rrjet ėshtė gjuha SHQIPE

Tė ndaluara janė:

Reklamat nė ēdo formė.
Fyerjet nė bazė nacionale, fetare si dhe ēdo fyerje tjetėr.
Hyrja nė kanal me pseudonim ofendues ose tė pisėt.
Pėrdorimi i vazhdueshėm i shkronjave tė mėdha (psh KĖSHTU).
Pėrdorimi i vazhdueshėm i shkronjave tė trasha (psh kėshtu)
Pėrsėritja e panevojshme e njė fjale apo fjalie.
Sulme tė ndryshme nė server.

Shėrbimet

Po, ne mund t'i bėjmė tė gjitha nė tė njėjtėn kohė.

 • LightIRC

  LightIRC ėshtė njė web-chat i cili mundėson lidhjen nė IRC nga WEB nėpėrmjet Flash Player.

 • App

  Mėnyra mė e lehtė pėr t'u lidhur nė kėtė rrjet ėshtė nėpėrmjet Aplikacionit "APP"

 • Mibbit

  Mibbit ėshtė njė web-chat i cili mundėson lidhjen nė IRC nga WEB dhe TEL pa pasur nevojė pėr programe shtesė.

 • IRCd

  Gjithashtu vizitorėt tanė mund tė lidhjen nė kėtė rrjet nėpėrmjet mIRC/Android nga:
  /server irc.albachat.com

Rreth Nesh

AlbaChat.com Ėshtė krijuar nė fund tė vitit 1999.

Qėllimi ynė kryesor ėshtė tė kemi njė rrjet SHQIP ku mund tė mblidhen tė gjithė Shqiptarėt nga tė gjitha trojet tona dhe bashkatdhetarėt tanė tė cilet janė tė shpėrndarė nė tė gjithė botėn.

Administratorėt kryesorė janė:


naBLanix & DaEmond


Me administratorėt kryesorė tė kėtij rrjeti mund tė kontaktoni
nėpėrmjet: e-mail adresėsave:

Me naBLanix nė: nabalnix@albachat.com
Me DaEmond nė: daemond@albachat.com

Gjithashtu mund tė shkruani nė: admin@albachat.com

-->

Kontaktoni me Ne


 • Adresa

  R.K.S.
  Republika e Kosovės

 • Kontakt

  E-mail : info@albachat.com
  Web : www.albachat.comMBĖSHTETJE

Keni nevojė pėr ndihmė?

Pėr ēdo problem tė mundshėm pyetje, kerkesė apo ankesė kontaktoni drejtpėrdrejtė me operatorėt tanė nė kanalin #Ndihme

Lidhu direkt nė kanalin Ndihmė duke klikuar [kėtu]

Faleminderit pėr mirėkuptim Ekipi AlbaChat.com

Komentet

Rreth Komenteve..

AlbaChat.com ka kėnaqėsinė t'u ofrojė forum tė lirė pėr komente.

Fyerjet dhe pėrdorimi i fjalėve banale, do tė pasoj me pėrjashtim tė menjėhershėm nga komentimi.